Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u8644220/beytatyemek.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u8644220/beytatyemek.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u8644220/beytatyemek.com/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
GIDA GÜVENLİĞİ – BEYTAT YEMEK
SANAYİ MAH TUNAHAN SOK NO 26 KURTKÖY PENDİK
trende

GIDA GÜVENLİĞİ
Anasayfa » GIDA GÜVENLİĞİ

Günümüz insanı ne yediğine ve nasıl elde ettiğine çok dikkat etmektedir. Bunun sebebi aldığı gıdaların vücudunun gelişmesini ve değişmesini sağlayacağı katkıları ya da zararlarını çok iyi bilmesi ve analiz etmesi için tüm olanakların elinin altında olmasıdır. İnsan yaşamı için zararlı olan her türlü doğal ya da yapay, dış etkenlerin toplum yaşamından ve dolayısı ile insandan uzak tutulması, zararlarının en aza indirgenmesi için tüm dünya yeni arayışlarını her geçen gün gelişen teknolojik olanaklarla ve üst düzey bir sorumlulukla yürütmeye çalışmaktadır. Bu durum hizmet üreten bizim gibi firmaları da yeni arayışlara ve tedbirli olmaya sevk etmektedir.
Buradan hareketle ISO 22000 Gıda Güvenliği yönetim sistemi gıda sektöründe hizmet üreten üreticiden, tüketiciye kadar tüm aşamaların bir bütün halinde değerlendirilmesi ve güvenli üretim, kalıcı hizmet devamlılığını sağlayan bir sistemdir.ISO 22000 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ’nin yegane amacı üretilen ve hizmete sunulan gıdaların % 100 güvenilir olması için şartların ve zeminin gerekli özellikleri taşımasını kontrol ve devamlılığının sağlanmasıdır.
BEYTAT, üretim aşamasından, son tüketiciye kadar ulaşan faaliyet zincirinin tüm evrelerinde ürün ve hizmette oluşabilecek tüm aksaklıkları kontrol eder. Kalite kontrol mekanizması içerisinde en kaliteli ve en sağlıklı ürünleri ISO 22000 standartlarına uygun bir şekilde talep eden müşterilerimize ve iş ortaklarımıza kadar ulaşmasını sağlamak için sistemin her aşamasında aralıksız denetimini devam ettirir. Bu amaçla Kalite Kontrol Departmanımızda çalışan eğitimli Gıda Mühendislerimiz ve Gıda teknikerlerimiz belirli olmayan periyodlarda, ani olarak çalışma alanlarımızı, üretim bölümlerimizi ve mutfaklarımızı denetleyip buradaki işleyişin gıda güvenliği açısından uygunluğunu kontrol etmektedirler. Üretim aşamasındaki tüm çalışmalar titizlikle denetlenir ve uygunluk belgeleri onaylanarak arşivlenir. Ayrıca üretim merkezimizde ve mutfağımızda olası muhtemel zararlılara karşı Gıda Güvenliği standartlarına uygun olarak her türlü tedbir alınmış olup, bölgesel kontrollerin sürekli yapılması sağlanmaktadır. Üretilen ürünler uygun ortamlarda standartlara uygun olarak 72 saat süreyle saklanmakta ve periyodik olarak analiz ettirilmektedir.
Üretim aşamasında kullanılan suyun içme suyu standartlarında olmasına dikkat edilmekte ve periyodik zamanlarda yapılan analizlerle mikrobiyolojik kontrolleri yapılmaktadır. Üretim aşamasında tüm ürünlerden muayyen miktarlarda numuneler alınıp laboratuarlarımızda testlere tabi tutularak yine mikrobiyolojik kontrolleri yapılmakta, insan sağlığı açısından tehlike arz eden her türlü olası mikrobik vakanın henüz üretim aşamasında önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

BEYTAT ‘ TA HİJYEN

Firmamızda tedarikçi firmalardan temin edilen ve iş ortaklarımızın masasına kadar uzanan geniş yelpazeli bir hizmet işlevi yürütülmektedir.

İlk tedarikçiden alınan hammaddelerin alımı esnasındaki kontrollerden, üretim aşamasındaki hizmet aktivitelerine, bu aktivitelerde görev alan personelimizin eldiven, bone, önlük, ayakkabı, kişisel bakım ve temizlik detaylarına kadar tüm başlıklar, gıda kontrol mühendislerimiz ve kalite kontrol uzmanlarımız tarafından büyük bir titizlikle kontrol edilmektedir.

Temizlik ve hijyeni aksatan en küçük bir detayı dahi gözden kaçırmamak, kalite çizgimizi sürekli üst düzeyde tutmak için gereken tüm titizliği göstermekteyiz.

BEYTAT, insan merkezli bir hizmet ürettiğinin farkındadır. Meydan verilecek en küçük bir hijyenik aksaklığın insan sağlığına karşı yapılmış bir suikast olduğunun da farkındadır. Buradan hareketle üretim bandının her aşamasında mikrobiyolojik kontroller laboratuar ortamlarında incelenmekte ve insan sağlığı açısından her türlü tedbirin alınmasına dikkat edilmektedir.

Ayrıca çevresel faktörlerin de hijyenik olarak kontrollerinin yapılması için hiç bir fedakarlıktan kaçınılmadan gerekli titizlik gösterilmektedir. Üretim aşamasında çevresel faktörlerden doğabilecek her hangi bir aksaklığın önüne geçilmesi için gereken tüm tedbirlerin alınması ve alınan bu tedbirlerin denetçiler tarafından titizlikle muayyen zamanlarda tekrar,tekrar kontrol edilmesi sağlanmaktadır.

Biliyoruz ve fark ediyoruz ki, insan merkezli çalışan ve hizmet üreten tüm firmaların, iş ortaklarımızın sorumlulukları çok daha fazla ve büyüktür. Bu sorumluluğun farkında olarak önünüze getirdiğimiz her kap yemeğin aşırı bir titizlik ve dikkatle kontrol edildiğini söylüyor, güvenle yiyebileceğiniz yemekler ürettiğimizi bir kez daha hatırlatıyor;

YEMEK SANATTIR, LEZZET BEYTAT’tır diyoruz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: